10 شرکت برتر تولید کننده تجهیزات پزشکی در دنیا

10 شرکت برتر تولید کننده تجهیزات پزشکی در دنیا

10 شرکت برتر تولید کننده تجهیزات پزشکی در دنیا

امروزه با گسترش علم و تکنولوژی و توسعه همه جانبه صنعت نسبت به آن و گاهاً در بعضی موارد پیشتازی صنعت در سرتاسر دنیا باعث شده است همه ساله شرکتهای بزرگی در سرتاسر دنیا سهم زیادی را در واحدهای مختلف شرکت از قبیل فروش بازاریابی و کشف بازارهای جدید در سرتاسر دنیا خرج کنند اما به این نکته باید توجه ویژه داشت که پیشتازی در مقوله تولید تجهیزات پزشکی امری به مراتب پیچیده تر و دشوارتر می باشد به گونه ای که در بررسی که در مقاله خواهید خواند به اهمییت واحد توسعه و تحقیق(R&D) در شرکتهای برتر تجهیزات پزشکی و هزینه های مرتبط با آشنا خواهید شد و دلیل پیشتازی این شرکتها به صورت موردی در حوزه تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
در این مقاله قصد داریم شما را با 10 شرکت برتر تولیدکننده تجهیزات پزشکی که محدوده فعالییتی آنها بین المللی می باشد آشنا کنیم پس حتما تا انتهای متن همراه تیک مد باشید.


همه ساله شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی در سراسر جهان در حال تلاش برای توسعه، ارائه راه حل های نوآورانه و جدید مراقبت های بهداشتی برای مقابله با بسیاری از بیماری های غالب در سراسر جهان و همچنین در برابر معلولیت هستند.
ده شرکت برتر از لحاظ تولید ابزارآلات جراحی و تجهیزات پزشکی در سطح بین المللی به ترتیب زیر می باشند.

1.شرکت مدترونیک Medtronic

شرکت مدترونیک به عنوان برترین کمپانی تولیدکننده تجهیزات پزشکی و با بازار بین المللی در چند سال اخیر توانسته گوی سبقت را از سایر رقیبان دیرینه خود ربوده و در رتبه اول از لحاظ افزایش درآمد در چند ساله گذشته است.
این غول تولید کننده تجهیزات پزشکی با دارا بودن بیش از 10.000 نفر پرسنل در 140 کشور دنیا توانسته سهم بازار مناسبی (Market Share) را ازان خود نماید. فعالییت این شرکت بیشتر معطوف به دیابت، قلب و عروق، جراحی، ستون فقرات و بیولوژیک و بیماری های مرتبط با آریتمی قلب می باشد. دفاتر اصلی این شرکت در ایرلند و آمریکا قرار دارند. مدترونیک یکی از بازیگران اصلی صنعت تجهیزات پزشکی دنیا است.

درآمد خالص این شرکت در سال ۲۰۱۵، بیش از ۲٫۶۸ میلیارد دلار بوده است.

2.شرکت( Johnson & Johnson (J&J

کمپانی معروف Johnson & Johnson با برندی شناخته شده در سطح جهانی در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی به مدت چندین ده در حال فعالییت می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن تعدادی از شرکتهای تولیدکننده تجیهزات جراحی از قبیلDePuy Synthes, Acclarent and Ethicon از پیشتازان تولیدکننده تجهیزات پزشکی و اقلام وابسته می باشد.
همه ساله کمپانی J&J در زمینه های درمانی متفاوتی از قبیل قلبی عروقی دیابتی ارتوپدی و جراحی محصولات متنوعی را در اختیار بازار مصرف کنندگان قرار می دهد. جانسون اند جانسون به‌تازگی سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در بخش مراقبت دیابت، روش‌ها و تجهیزات جدید جراحی و ارتوپدی و مراقبت از چشم داشته است.

3.شرکت GE Healthcare

شرکت مراقبتهای بهداشتی GE شرکتی با محصولات متنوع جراحی و پزشکی از قبیل دستگاه التراسونیک دستگاه های اشعه ایکس و سی تی اسکن و انکوباتورها می باشد.
این کمپانی هم چنین محصولاتی را برای کمک به ساخت داروهای زیست سازگار و تحقیقات مرتبط با انواع داروها را نیز در رزومه خود داشته. این شرکت هم چنین در سالیان اخیر گوشه چشمی به گسترش سهم بازار خوددر بازارهای نوظهور داشته است.جی ئی یکی از سردمداران پزشکی در جهان است.
بعضی از آخرین محصولات این شرکت عبارت‌اند از: سیستم آنژیوگرافی موبایل، Vscan جدید با دو پروب که اولین از نوع خود با دو ترانسدیوسر در یک پروب است.این شرکت در سال ۲۰۱۵، درآمد خالصی در حدود ۱٫۶۸ میلیارد دلار داشته است.
GE Healthcare اخیرا مبلغ 300 میلیون دلار بر روی ارائه ابتکارات راه حل های پایدار سلامت خود با هدف شناخت فناوری های مخرب disruptive technologies در بازارهای نوظهور که در آن دسترسی به مراقبت های بهداشتی به آسانی قابل دسترسی نیست،اختصاص داده است.

4.شرکت سهامی عام فرزنیوس Fresenius

کمپانی آلمانی فرزنیوس به عنوان شرکت تخصصی در زمینه تامین تجهیزات مورد استفاده برای درمان های کلیوی شناخته می شود به گونه ای که در سال گذشته به دلیل رشد تقاضا برای استفاده از دستگاه های تولید شده توسط این کمپانی توانسته است درآمد خوبی را ازان خود نماید. شرکت فرزنیوس Fresenius در سال 2016 نیروی کاری خود را 5% برای پاسخ گویی به این نیاز درحال رشد افزایش داده.بنابر افق چشم انداز این کمپانی در نظر دارد تا در آمد سالیانه خود را به 28 میلیارد دلار تا سال 2020 افزایش دهد.

5.شرکت فیلیپس Philips

شرکت مراقتهای بهداشتی فیلیپس که به عنوان بزرگترین تولید کننده منابع نوری در سطح جهانی شناخته می شود. این کمپانی دارای بخش های مختلفی در صنایع مختلف از جمله بهداشت می باشد. بخش بهداشتی این کمپانی درحال توسعه تجهیزات پزشکی و جراحی در زمینه های کاردیولوژی آنکولوژی و تنفسی می باشد.

هزینه های مرتبط با بخش تحقیق و توسعه 14 شرکت برتر دنیا از لحاظ افزایش بودجه در سال 2016-2017

طبق نظر سایت www.statista.com

هزینه های مرتبط با بخش تحقیق و توسعه 14 شرکت برتر دنیا از لحاظ افزایش بودجه در سال 2016-2017
هزینه های مرتبط با بخش تحقیق و توسعه 14 شرکت برتر دنیا از لحاظ افزایش بودجه در سال 2016-2017

6.شرکت زیمنس Siemens

زیمنس یک شرکت بین‌المللی است که خواستگاهش، کشور آلمان است. این شرکت در سال ۱۸۴۷ تأسیس شده است و در حال حاضر در سرتاسر جهان بیش از ۳۴۰ هزار نفر پرسنل دارد. بخش مراقبتهای بهداشتی زیمنس موسوم به کمپانی Siemens Healthineers بسیار خلاقی در زمینه آزمایشگاه های تشخیصی و تجهیزات پزشکی تصویربرداری است.
این کمپانی با در اخنیار داشتن نیروی مهندسی متخصص و تجربیات سالیان سال فعالییت در زمینه مراقبتهای بهداشتی در حال حاضر درحال توسعه درمان های تشخیصی و سرویسهای دیجیتال می باشد. با توجه به افق سال 2020 شرکت Healthineers در سالیان جاری توانسته است از رشد خوبی بهره مند گردد.

7.شرکت بکتون دیکسون Becton Dickinson

شرکت آمریکایی بکتون دیکسون در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و محصولات تشخیصی و تجهیزات پزشکی در حال فعالییت می باشد که بیشتر موزد استقاده در کلینیک ها آزمایشگاه ها و بیمارستانها در 190 کشور دنیا می باشد.
این کمپانی در سال منتهی به 2016 21% افزایش خیره کننده درآمد سالیانه را گزارش نموده است که به خاطر دارابودن هم پوشانی در فعالییت های پورتفولیوی متنوع و فروش قوی و همکاری مشترک با شرکت Apax Partners می باشد. بکتون دیکسون در حال حاظر درحال توسعه تکنولوژی های جدید خلاقانه پزشکی و به طور ویژه نظر به ورود به بازارهای تازه ظهور در سرتاسر دنیا دارد.

8.شرکت کاردینال هلث Cardinal Health

شرکت کاردینال هلث کمپانی آمریکایی در زمینه تامین محصولات دارویی و درمانی برای بیمارستانها در سرتاسر دنیا می باشد. رشد جزئی 19% در درآمد سالیانه در مقایسه با سال 2015 برای این کمپانی اتفاق افتاده است که به خاطر اتخاذ راهکردهای استراتژیکی و پرتفولیوی محصولات این کمپانی بوده است که در این بین می توان به naviHealth و Cordis اشاره کرد.
شرکت کاردینال هلث Cardinal Health در سال 2016 ,درآمد سالیانه ای بالغ بر 12.4 میلیارد دلار را در کارنامه خود دارد.

9.شرکت استرایکر Stryker

شرکت استرایکر در تاریخ بیش از 60 ساله خود مقداری تغییر داشته است این درحالیست که این شرکت در ابتدای تاسیس بر روی تجیزات ارتوپدی تمرکز داشته و سپس به قسمت های مختلف دیگری از قبیل تجهیزات و ابزارآلات جراحی توسط شرکتی موسوم به MedSurg پرداخته است البته این شرکت در زمینه ستون فقرات و نوروتکنولوژی نیز فعالییت داشته است.
فروش این کمپانی در سال 2016 دارای رشد 13.9% بوده است که به طور تقریباً یکنواختی بین بخشهای مختلف محصولات تولید شده توسط کمپانی بوده است. که در این بین می توان به محصولاتی از قبیل Sage Products و کنترل های فیزیکی و ایمپلنتهای Stanmore اشاره کرد.

درآمد سالیانه شرکت استرایکر در سال 2016 ,10.9$ میلیارد دلار برآورده شده است.

10. شرکت بکستر اینترنشینال Baxter International

شرکت بکستر Baxter International کمپانی آمریکایی که به عنوان تولیدکننده وسایل و ابزارآلات پزشکی شناخته می شود که به طور تخصصی در زمیه ارائه راهکارهای درمانی برای بیماران هموفیلی و بیماران کلیوی و اختلالات ایمنی و بسیاری دیگر از بیماری‌های حاد و مزمن است شناخته می شود.
بکستر در سال 2015 در فروش جهانی خود افزایش 2% را تجربه کرده است در پی آن 20 محصول جدید را در عرصه بازارهای بین المللی مطرح نموده که در این بین شاخص ترین محصول در سال 2016 به عرضه عمومی گذاشته شود که موسوم به هموپتچ Hemopatch بوده که در واقع نوعی پتچ جراحی پیشرفته می باشد به همراه واکسنی به نام وانکومایسین Vancomycin در سال 2017 و این امر با در اختیار گرفتن شرکت خصوصی Claris Injectables منجر به رشد درآمدی و هم چنین امکان ایجاد تحقیقات گسترده تر در زمینه ساخت و پیشرفت واکسنهای جدید گردید.
این شرکت در حال حاضر ۵۰ هزار پرسنل در سرتاسر جهان دارد.


نویسنده: کامران نوروزی كارشناس مهندسی پزشکی
منابع بیشتر مطالعه برای شما:
• https://www.statista.com/statistics/524892/top-health-care-companies-by-highest-3-year-randd-spending-growth/
• http://atinmedical.ir

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها