مهندسی پزشکی در دانشگاه MIT

مهندسی پزشکی در دانشگاه MIT

مهندسی پزشکی در دانشگاه MIT شاید یکی از بزرگترین آرزوهای خیلی از محصلین رشته مهندسی پزشکی بوده باشه .
مؤسسه ی فناوری ماساچوست مشهور به ام آ ی تی، دانشگاه خصوصی واقع در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا است، که دارای پنج دانشکده اصلی، یک کالج و ۳۲ گروه آموزشی می باشد. این دانشگاه معمولاً با نام اختصاری آن، یعنی ام آی تی (MIT_Massachusetts Institute of Technology) شناخته می شود.
ام آی تی در سال 1861 در پاسخ به روند رو به افزایش صنعتی شدن ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. این دانشگاه از مدل دانشگاههای پلی تکنیکی استفاده کرده و تاکید زیادی بر ساخت آزمایشگاه داشت. تاکید اولیه ام آی تی بر تکنولوژیهای کاربردی در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد منجر به همکاری بسیار نزدیک این دانشگاه با صنعت شد. تحولات دوره ای تحت ریاست کارل کامپتون و وانوار بوش در دهه 1930 تاکید بیشتری بر علوم پایه ایجاد کرد .

با مطالعه متن زیر با رشته‌ی مهندسی پزشکی در دانشگاه MIT آشنا خواهید شد.


دانلود نسخه PDF مقاله  / شامل مطالب اختصاصی (ویژه کاربران اختصاصی – برای دریافت کدقفل فایل از پنل عضویت سایت تیکت ارسال نمایید ) 


در این مقاله خواهید خواند:

  • مقدمه
  • شرایط ورودی MIT برای رشته مهندسی پزشکی چیست؟
  • تعداد دانشجویان ورودی هرساله به ام ای تی (MIT) 
  • شهریه تحصیل در دانشگاه ام ای تی در رشته مهندسی پزشکی
  • آینده شغلی، بازارکار و فرصت های استخدامی مهندس پزشکی

این دانشگاه یکی از مهم ترین مراکز علمی تحقیقاتی در آمریکا و جهان به شمار می رود که تحصیل در آن برای بسیار از افراد آرزوی بسیار دور از دسترس باشد. دانشگاه ام آی تی همه ساله به عنوان بهترین دانشگاه مهندسی جهان انتخاب می شود. ام آ ی تی درسال ۲۰۱۲ طی الگوی تحقیقاتی انجام شده توسط مؤسسه یQS برای رتبه بندی کلی دانشگاهها، در رتبه ی اول بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفت. در سال 2014 رتبه ی این دانشگاه در نظام رتبه بندی دانشگاه شانگهای، در زمینه ی مهندسی و علوم کامپیوتر، نخست و در رتبه بندی کلی، در جایگاه سوم دانشگاههای جهان است.

مساحت پردیس دانشگاه در شهر کمبریج ۰٫۷ کیلومتر مربع می باشد که مقابل فاصله حدود یک مایلی رود معروف «چارلز »واقع شده است. پردیس دانشگاه توسط خیابان «ماساچوست » به دو قسمت تقسیم می شود و پل «هاروارد » به آن متصل است. ریاست فعلی این دانشگاه به عهده دکتر رائف ریف می باشد .

دانشکده های دانشگاه ام ای تی (MIT)عبارت اند از :

-دانشکده ی پزشکی
– دانشکده ی علوم
– دانشکده ی فنی مهندسی
– دانشکده ی طراحی و معماری
-دانشکده ی مدیریت
-دانشکده ی علوم انسانی ، هنر وعلوم اجتماعی این دانشگاه دارای دانشکده ی پزشکی و حقوق نیست امایک کالج به نام شاخه علوم و فنون بهداشتی هاروارد- ام آی تی می باشد.

شرایط ورودی MIT برای رشته مهندسی پزشکی چیست؟

MIT School of Engineering تحصیلات تکمیلی در هر بخش از دانشکده های مهندسی یا علوم واجد شرایط درخواست می باشد. متقاضیان از سایر موسسات پذیرفته نمی شوند. علاوه بر الزامات بخش اصلی، متقاضیان باید در پایان سال تحصیلی خود نیز موارد زیر را تکمیل کنند:

شیمی آلی (5.12)
معادلات دیفرانسیل (18.03)
بیوشیمی (5.07 یا 7.05)

ساختمانها :
هریک از ساختمان های دانشکده ها و خوابگاه های ام آی تی ازعدد و نامی خاص خود برخوردارند، اما معمولا دفاتر اداری وآکادمیک با اعداد و ساختمانهای مسکونی با نامها از یکدیگر مجزا شده اند. بسیاری از این ساختمانها از طریق راهروهایی بالاتر از سطح زمین و همچنین تونلهایی زیرزمینی به یکدیگرمتصل بوده و قابل دسترسی هستند.

آموزش :
ام آی تی دانشگاهی اقامتی است که بیشترین تعداد پذیرش آن در رشته های کارشناسی ارشد و تخصصی است. ترمهای ایندانشگاه از پاییز آغاز شده و تا اواسط دسامبر ادامه پیدا می کند.
ترمهای بهاره نیز از اوایل فوریه آغاز شده و تا پایان می ادامه دارند محبوب ترین دانشکده ام آی تی دانشکده مهندسی الکترونیک وعلوم رایانه ای است و دانشکده معماری و نقشه کشی ام آی تی اولین دانشکده معماری در سرتاسر آمریکا است. ام آی تی در بسیاری از رتبه بندیهای معتبر جهان جایگاه خود را در میان 10 دانشگاه برتر تثبیت کرده است.

کتابخانه ها :
سیستم کتابخانه های ام آی تی متشکل از پنج کتابخانه موضوع محور است 49 هزار نسخه مجله چاپی یا الکترونیک در این کتابخانه ها موجودند.

این کتابخانه ها در سال های اخیر تمرکز خود را به جمع آوری نسخ دیجیتال معطوف کرده اند که قابل توجه ترین مجموعه های دیجیتال را می توان در کتابخانه لیوایز مشاهدهکرد. این دانشگاه از نمایشگاه هنری چرخان و موزه نیز برخوردار است که در سال 1971 تاسیس شده و اکنون به مرکزی عمومی برای آموزش موضوعات مختلف تبدیل شده است.

 


پیشنهاد سردبیر:برررسی اسناد و مدارک

برای مطالعه بیشتر درباره رشته مهندسی پزشکی حتما به مقاله معرفی رشته‌‌ی مهندسی پزشکی سر بزنید.

 

 


تعداد دانشجویان ورودی هرساله به ام ای تی(MIT) :

درسال تحصیلی 2011 – 2012 چهارهزار و 384 دانشجویکارشناسی و 6 هزار و 510 دانشجوی کارشناسی ارشد در ایندانشگاه ثب تنام کردند. 45 درصد از دانشجویان کارشناسی را زنان تشکیل می دادند. دانشجویان از 50 ایالت مختلف آمریکا و 115 کشور مختلف جهان در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. ایندانشگاه برای سال تحصیلی 2015 درحدود 17 هزار درخواست در رشته های کارشناسی داشت که تنها هزار و 742 نفر از آنها موفق به دریافت پذیرش شدند و از این میان نیز هزار و 128 نفرثبت نام کردند. همچنین این دانشگاه 19 هزار و 446 درخواست برای دوره های ارشد دریافت کرد که دو هزار و 991 نفز پذیرفته شده و هزار و 880 نفر موفق به ثبت نام شدند.

شهریه تحصیل در دانشگاه ام ای تی در رشته مهندسی پزشکی

شهریه تحصیل در این دانشگاه در رشته های کارشناسی 40 هزار و 732 دلار و هزینه کلی تحصیل در ام آی تی درحدود 52هزار و 500 دلار تخمین زده شده است. با این وجود دانشجویان می توانند از کمک هزینه های تحصیلی فدرال در قالب بورسیه و وام تحصیلی با میانگین 38 هزار و 900 دلار به ازای هر دانشجو استفاده کنند.

آینده شغلی، بازارکار و فرصت های استخدامی مهندس پزشکی

در حال حاضر حدود 80 درصد صنعت پزشکی کشور ما را تجارت نجهیزات پزشکی تشکیل می دهد، اکثر فارغ التحصیلان مهندسی پزشکی جذب حوزه خرید و فروش تجهیزات پزشکی می شوند.

به دلیل جدید بودن حوزه مهندسی پزشکی زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی مناسبی در کشور وجود دارد که مهندسان پزشکی، به خصوص آنهایی که در رده های عالی تحصیل کرده اند، می توانند جذب مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها شوند.شرکت ها یا کارخانجات تولید کننده انواع وسایل، تجهیزات و دستگاه های پزشکی از دیگر مکان هایی است که بسیاری از مهندسان پزشکی جذب آنها می شوند.

امیدواریم اطلاعات داده شده درباره مهندسی پزشکی در دانشگاه MIT براتون مفید بوده باشه.


 

کانال آپارات تیک مد

نویسنده: محدثه میری , کامران نوروزی کارشناس ارشد مهندسی پزشکی

منابع بیشتر مطالعه برای شما:

منابع اطلاعاتی بیشتر

https://be.mit.edu/

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها